Wędkarskie przygody

Każdy, kto choć raz był na rybach, zdaje sobie sprawę z tego, że jest to sport wymagający skupienia, obserwacji wędki i dobrego refleksu. Moment, w którym wędkarz zdecyduje się ciąć rybę, jest niemalże decydującym podczas całego procesu. Gdy miejsce, w którym będzie łowić, jest już zanęcone, wędka gotowa, zarzucona, pozostaje czekać na zdobycz.

Niejednokrotnie oczekiwanie przeciąga się z godziny na godzinę i z przyczyn niezależnych wędkarz musi swoje stanowisko opuścić, od sytuacji zupełnie trywialnych jak pójście do toalety, przez zapominalstwo po chęć udzielenia komuś pomocy. W takich sytuacja z pomocą przychodzą producenci sprzętu łowieckiego, oferując sygnalizator brań z centralką.

Wygodne łowienie ryb

Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i gwarantuje, że żadne branie nie przejdzie wędkarzowi koło nosa. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru takiego sygnalizatora? Na pewno dobrze, aby był wodoodporny, w końcu łowimy nad wodą i nie chcemy, aby nowy sprzęt przez przypadek uległ zniszczeniu.

Dodatkowo przed zakupem należy się zastanowić jaki zasięg powinna mieć centralka, jak daleko zdarza nam się odchodzić od stanowiska oraz ile sygnalizatorów powinno być w naszym zestawie. Reszta to już kwestia ściśle indywidualna, a oferta jest naprawdę duża.

Czujniki brań – Elektroniczne sygnalizatory brań

Jeżeli poszukujesz sportu, który pozwoli Ci spędzić spokojnie niedzielne popołudnie, pooddychać świeżym powietrzem a przy okazji świetnie bawić się z przyjaciółmi i rodziną, wędkarstwo z pewnością przypadnie Ci do gustu. Początkowo przyda się dużo cierpliwości, już samo wiązanie przyponu może sprawić sporą trudność.

Jednak opłaca się przetrwać trudne początki, by potem czerpać satysfakcję z niesamowitych okazów, które uda się wyłowić. Wędkarstwo oferuje wiele technik połowu, od łowienia „na muchę- które charakteryzuje się uzależnieniem od warunków pogodowych, przez wędkarstwo spławikowe- wymagające pełnego skupienia, po wędkarstwo gruntowe- które gdyby nie czujniki brań, podobnie do spławikowego wymagałoby 100% kontroli nad sytuacją.

Plusy i  minusy

Oczywiście każda z tych metod ma swoje plusy i minusy, jednak aby je poznać, należy spróbować każdego. Pomocne przy wyborze pierwszej metody będzie pytanie: czy jesteś cierpliwy, czy raczej potrzebujesz ciągłej akcji? Na jakiej wodze będziesz łowił? Słonej? Słodkiej? Stojącej czy w rwącej rzece? Jeżeli jesteś zdecydowany, jaką techniką będziesz łowił, w jakiej wodzie, ustal budżet i zaplanuj swoje pierwsze łowienie. Polecamy dodatkowo zaopatrzyć się matę, siatkę, podbierak, zanętę i przynętę.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *