Wyroby z kamienia

W związku z rosnącą popularnością w Polsce i na świecie branży związanej z obróbką kamienia jak grzyby po deszczu powstają sklepy z wyrobami z kamienia. Sklep kamieniarski to nie jest jednak łatwy kawałek chleba. Granit jako materiał jest niezwykle twardy i trwały.

Jednak podczas jego obróbki zostaje naruszona jego struktura, co nie jest bez znaczenia jeśli mówimy o trwałości i odporności gotowych wyrobów. W tym momencie nie jest już niestety tak kolorowo. Gotowy wazon z wywierconą w środku dziurą niejednokrotnie potrafi pęknąć przy nawet delikatnym stuknięciu, bądź pod wpływem niskich temperatur, kiedy zostawimy w nim wodę.

Wazon z marmuru

Obecnie bardzo modna i popularna jest sprzedaż przez internet. Wiele osób decyduje się zatem prowadzić sklep kamieniarski internetowo. Warto przed rozpoczęciem takiej właśnie działalności przemyśleć i rozważyć kilka rzeczy. Po pierwsze gotowe wyroby z kamienia są niejednokrotnie delikatne i kruche. Wiąże się to z koniecznością niezwykle solidnego ich pakowania i przygotowywania do wysyłki. Po drugie: niejednokrotnie mają spore rozmiary, co w sposób skuteczny uprzykrza ich zabezpieczenie przed transportem.

 

Warto zauważyć, że firmy kurierskie mają w swoich regulaminach jasno wyznaczone standardy pakowania towaru. Ich nieprzestrzeganie może okazać się opłakane w skutkach. Jeśli uszkodzi się towar to bardzo często, nawet wtedy gdy jest on ubezpieczony, nie dostaniemy pieniędzy od firmy kurierskiej.

 

Mowa tu oczywiście o sytuacji, w której zapakujemy towar choć w najmniejszym stopniu niezgodnie z wytycznymi. Sam prowadzę podobną działalność i proszę mi wierzyć, że w przypadku dużych gabarytów nie jest to wcale prosta sprawa.

Wyroby z kamienia

Przy dużych towarach rośnie również drastycznie koszt przesyłki. Podobnie sprawa się przedstawia w przypadku towarów o znacznej wadze. A wiadomo, że kamień to ciężki materiał. Codzienne dźwiganie donic, wazonów, czy napisówek to ciężka praca fizyczna.

Wyroby granitowe bardzo często posiadają szklane dodatki i wstawki. To niemal pewne, że uszkodzą się one podczas dostarczania towaru do klienta.

Tak więc widać, że sklep kamieniarski to trudny biznes, jednak w obecnych czasach i przy obecnej modzie pewnie opłacalny.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *