Audyt towaru z Chin

Audyt w Chinach, to pierwszy etap rzekłbym naszej przedwstępnej umowy handlowej z przyszłym kontrahentem z tego kraju. W dzisiejszych czasach dosyć łatwo się naciąć i trafić na firmę, która nas oszuka, więc lepiej dmuchać na zimne i zlecić wykonanie skrupulatnego audytu w Chinach jednej z naszym, zaufanych polskich firm.

Taką znajdziemy wśród jednej z wielu firm importowych, która świadczy również usługę audytu. Wiemy, że do tego jest niezbędna ekonomiczna i prawnicza wiedza, dlatego postawmy na specjalistów. Jedna z większych polskich firm oferująca usługę audytu w Chinach chwali się, że jest to niedroga u nich usługa, która sprawnie i precyzyjnie zbierze ważne informacje o naszym kliencie.

Wśród nich powinny się znaleźć sprawdzenie jego możliwości wytwórczy, czyli ile i jakie produkuje towary, które nas będą interesowały. Następnie czy posiada właściwe licencje eksportowe i inne oraz wymagane certyfikaty i akredytacje. Jak sprawdza jakość produktów w swoim zakładzie. Nie chcemy przecież sprowadzić bubli, które będą cechowały się niską jakością.

Udokumentowanie kontroli

Przydałoby się również udokumentować kontrolę zdjęciami czy filmem, które dokładniej pokażą nam jak wygląda sytuacja. Dodatkową, równie ważna sprawą jest ocena wiarygodności kredytowej naszego klienta. Audyt finansowy pozwoli nam na sprawdzenie płynności finansowej oraz analizy wiarygodności kredytowej i rozmiaru podejmowanego przez nas ryzyka. Wszelkie informacje można uzyskać na chińskich stronach przemysłowych i finansowych. Chiny są w tym wypadku bardzo przychylne i chętnie współpracują.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *