Budowa domu drewnianego podstawy

W tym miejscu chciałbym przytoczyć Państwu krótki rys historyczny budownictwa drewnianego. Jak powszechnie wiadomo, od najdawniejszych czasów człowiek budował z drewna, które było ogólnodostępne i odznaczało się wysoką wytrzymałością, trwałością oraz utrzymywało względne ciepło.

Wytrzymałe domy z drewna

Na myśl od razu przychodzi świetnie zachowana wieś Biskupin, który potwierdza jak drewno może być wytrzymałym i odpornym na działanie czasu materiałem budulcowym. Okres świetności budownictwa drewnianego przypada na czasy średniowieczne w miastach i XIX wiek na wsiach. W niektórych rejonach na świecie takich jak Skandynawia, czy Kanada budownictwo drewniane nigdy nie zmalało, co wynika z szerokiego dostępu do tego surowca. Doceniono jego zalety izolacyjne w warunkach chłodu i opadów.

W chwili obecnej budownictwo drewniane przeżywa swój renesans. Obserwuje się powrót w tym względzie do korzeni i takie są powszechne trendy. Świadomość społeczna zmienia się i zaczynamy dbać o ekologię, oszczędność energii czy po prostu brakuje nam obcowania z naturą.

Projekty domów z drewna

Chcemy znowu prostych i praktycznych rozwiązań, które dostarczą nam obcowanie z tradycją i historią. Dom drewniany to prawdziwy ciepły dom, do którego będziemy wracali z przyjemnością i którego poczujemy całym sobą. Należy się głęboko zastanowić przed przystąpieniem do budowy swojego rodzinnego gniazda.

Zapewniam Was, że powszechnie budowane domy (według projekty domów z drewna) nie dają takiej przyjemności i rodzinnych doznań jak domy z bali. Nasi przodkowie o tym wiedzieli i docenili dobro i dobroczynne właściwości drewna.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *