Zakup swoich czterech ścian to marzenie każdego Polaka. Jednak na drodze do realizacji tego celu stoi wiele wyzwań. Należy zmierzyć się tutaj z wieloma formalnościami, czasem, kosztami oraz samą kwestią projektu nieruchomości jeśli zakłada się budowę własnego domu. Istnieją jednak gotowe projekty nieruchomości, które pozwalają zaoszczędzić sporą ilość czasu oraz stresu.

Inwestycja w dom parterowy. Gdzie znaleźć projekty domów z poddaszem?

Inwestycja w projekty domów z poddaszem może być uważana przez wielu za strzał w dziesiątkę. Budynki tego typu charakteryzują się ciekawą bryła, wyglądają nie banalnie i kojarzyć się mogą z amerykańskimi filmami gdzie pokazywane są często przedmieścia. Wielospadowy dach, białe otynkowane ściany to coś co wyróżnia ten rodzaj zabudowy od pozostałych projektów.

Łączy on w sobie funkcjonalność z minimalistyczną elegancją. Częstym środkiem branym pod uwagę przez projektantów jest przeszklenie ścian, które dodaje szyku z zewnątrz oraz przestrzenność pomieszczeń od wewnątrz. Dzięki temu w domu jest więcej naturalnego światła.

Interesującym rozwiązaniem jest też zastosowanie antresoli, która dodaje domownikom do dyspozycji kolejną co zwiększa wartość nieruchomości w przyszłości. Taka antresola nadaje pomieszczeniu jeszcze więcej przestrzeni i otwartości. W budynkach parterowych, pomieszczenie znajdujące  się na poddaszu może być z powodzeniem wykorzystywane jako suszarnia, miejsce do przechowywania, miejsce odprężenia czy dodatkowy pokój dla gości.

Natomiast przestrzeń parterowa najczęściej spotykana jest w formie studia gdzie jadalnia jest połączona z kuchnią. Dalej zaś znajdują się pozostałe pomieszczenia takie jak pokoje, łazienka czy kotłownia.

Dodatkowe korzyści płynące z inwestycji w dom z poddaszem

Konstrukcja tego typu dzięki dodaniu dodatkowej powierzchni użytkowej na poddaszu umożliwia zmniejszenie bryły budynku dzięki czemu zmieści się ona na mniejszej działce. Wpływa to na zmniejszenie ostatecznego kosztu całości takiej inwestycji.

Jest to atut, dzięki, któremu zaoszczędzoną powierzchnię działki można przeznaczyć na taras czy ogród przed domem. Warto tutaj zwrócić również uwagę na zagospodarowanie miejsca pod miejsca parkingowe lub garaż.

Zobacz wybrane projekty budynków z poddaszem: https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-domu-jednorodzinnego,parterowego-z-poddaszem/

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *