Import wszystkiego z Chin

W dzisiejszych czasach towary z Chin są obecne w niemal każdej dziedzinie życia. Import z Chin praktykują nie tylko osoby prywatne, ale także mniejsze i duże przedsiębiorstwa. W jakich branżach zjawisko to jest najbardziej popularne?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Najprościej mówiąc niemal wszystkich. Począwszy od branży odzieżowej, narzędziowej, motoryzacyjnej, na elektronice kończąc. Właściwie można by wymieniać w nieskończoność i w zasadzie łatwiej byłoby znaleźć sektor, którego import z Chin nie dotyczy.

Dlaczego więc towary z Chin są wszechobecne i ciągle tak bardzo popularne? Chyba dzięki swojej niskiej w stosunku do europejskich produktów cenie. Również jakość tych produktów jest coraz wyższa. Wydawać by się mogło zatem, że import towarów to nic trudnego. Jeżeli produkty są tanie i dobre to w czym problem?

Import towarów z Chin do Polski

Niestety import towarów z Chin nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. Warto wiedzieć, że na rynku chińskim funkcjonuje bardzo dużo oszustów. Na początku sprawiają bardzo dobre wrażenie, zapraszają do Chin w celu zapoznania się z procesem produkcyjnym i kulturą organizacyjną firmy.

Zapewniają o wysokiej jakości swoich wyrobów. Wiadomo jednak, że nie każdego stać na podróż do Azji i mało kto korzysta z zaproszenia. Wydaje się, że jeśli firma nie ma nic do ukrycia to jest to firma pewna i rzetelna. Nic bardziej mylnego.

Po zamówieniu towaru z Chin niejednokrotnie okazuje się, że po wpłacie pieniędzy kontakt się urywa, towar w ogóle nie zostaje wysłany, bądź nie zgadza się jego ilość. Często również wysłany towar odbiega jakościowo od próbek lub jest niezgodny z opisem. Takie sytuacje niestety zdarzają się bardzo często.

Prosty import z Chin

Widać więc, że import towarów z Chin do Polski wbrew pozorom nie jest taki prosty. Co prawda można znaleźć towary z Chin wysokiej jakości i jednocześnie niedrogie, jednak jest to czasochłonne i wymagające sporej wiedzy zadanie. Jeśli nie mamy w tej dziedzinie doświadczenia i nie czujemy się na siłach, ale chcemy zakupić towar z Chin, to warto skorzystać choćby za pierwszym razem z usług firmy doradczej (takie firmy reklamują się na przykład tak).

Pozwoli to na zmniejszenie poziomu ryzyka i uczyni nasz import bezpieczniejszym. Czasami lepiej zainwestować jakąś kwotę na początku i być pewnym, że kupimy towar z Chin dokładnie taki, jakiego szukaliśmy.

Jeśli interesuje Cię import towarów z Chin do Polski zajrzyj na: https://izntrade.com/import-towarow-z-chin-do-polski/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *