Maszyny coraz częściej zastępują człowieka i bardzo dobrze sobie radzą ze swymi zadaniami. W logistyce małe maszyny, które mogą zastąpić człowieka w pracy, zajmują się transportowaniem towaru w wąskich pomieszczeniach, gdzie człowiek musiałby użyć sporego paleciaka ręcznego, na którego nie ma miejsca. Pracownik jest tu potrzebny tylko po to, by maszynie nałożyć pakunek.

Wózki samojezdne AGV z napędem

Wózki widłowe bardzo są pomocne podczas przewożenia towaru, jednak gdy w grę wchodzą wąskie i ciasne korytarzyki, najlepiej w takich warunkach sprawdzą się inteligentne wózki AGV samojezdne. Mają one pamięć omijania przeszkód, dzięki czemu nie najadą na człowieka, zatrzymają się i poczekają, aż przejazd będzie wolny. Omijają też wszelkie przeszkody typu pudła, czy regały. Posiadają akumulator, dzięki któremu mogą się poruszać.

Co mogą przewozić samojezdne wózki AGV?

Wózki samojezdne AGV przewożą spore pakunki, ale nie mogą one być szersze od nich samych, jeżeli muszą poruszać się po wąskich korytarzach. Wysokość pudła może być dość duża, ale o stabilnej podstawie, aby położona na wózek nie spadła podczas transportowania.

Wózek sam potrafi się zatrzymać i skręcić, jego ruchy są powolne, by wszystko, co wiezie, dostarczyć w idealnym nienaruszonym stanie. Maszyny te są bardzo dobrymi pomocnikami dla pracowników magazynowych. Zbudowane są dość prosto, z kwadratowym lub prostokątnym korpusem.

Pod spodem umocowane ma obrotowe kółka o dużym promieniu skrętu. Mogą nie tylko jechać do przodu, ale także do tyłu. Rozpoznają stojące na ich drodze przeszkody, które swobodnie omijają.

Czy całkowicie zastąpią człowieka w pracy?

Nie ma obawy, że wózki samojezdne AGV miałyby wyprzeć człowieka z magazynu. Pracownik nadal musi dbać o stan rzeczywisty towaru. To on decyduje, jakie pudła lub deski itp. ma przewieźć wózek. Musi też na korpus maszyny nałożyć pakunek, gdyż ona sama tego nie zrobi. Wózki te są tylko pomocą dla człowieka, nie muszą go zastępować. Wynalazek ten jest bardzo doceniany w pracach logistycznych i wszelkich magazynach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *