Łączenie wielu narzędzi w jeden pakiet nie jest nowym pomysłem. Rzemieślnicy i wynalazcy w całej historii usprawnili swoje życie, łącząc często używane narzędzia w jednym sprzęcie. Jednak w 1984 roku Tim Leatherman zasadniczo wymyślił kategorię narzędzi kieszonkowych o uniwersalnym zastosowaniu.

Poręczne kombinerki

Ten pierwszy model był parą kombinerek, które zamykały się jak nóż balisong. Tego rodzaju zamknięcie służyło do zwiększenia kompaktowości kombinerek, jednocześnie chroniąc kieszeń spodni właściciela przed ścieraniem końcówek i zębów. W uchwytach składanych kombinerek, Leatherman dodał ostrza noży i śrubokręty i inne przydatne narzędzia.

Projekty ewoluowały i stały się bardziej usprawnione, ale większość narzędzi wielofunkcyjnych wykreśla ich linię do oryginalnego narzędzia Leathermana. Są one znacznie zmniejszone, aby pasowały niezauważone, tak jak klucze.

Narzędzia pomocne w pracy

Niezauważone, to znaczy, dopóki użytkownik nie potrzebuje jednej z dostępnych funkcji. W obliczu jednego z wielu codziennych zadań, użytkownik będzie miał gotowe narzędzie równie przydatne jak jego klucze. To uniwersalne, pełnowymiarowe narzędzia.

Narzędzia, czy scyzoryki wielofunkcyjne są zróżnicowane pod względem jakości konstrukcji, kosztów, funkcji i metody przenoszenia. Narzędzia ogólnego przeznaczenia są skierowane do określonych grup. Zasadniczo niektóre narzędzia oferują typowe funkcje (kombinerki, ostrza, sterowniki), a następnie dodają narzędzia, które będą odpowiadać określonej grupie użytkowników.

Oferta narzędzi majsterkowicza

Oferta w tej kategorii skierowana jest w różny sposób do właścicieli pistoletów, techników wybuchowych, elektryków i innych. Niektóre narzędzia są trochę bardziej poręczne niż narzędzia ogólnego przeznaczenia. Pełnowymiarowe narzędzia wielofunkcyjne zajmą się wieloma naprawami automatycznymi i domowymi.

Większe zadania, bez względu na to, jak bardzo są przydatne, będą wymagały dedykowanych narzędzi. Podobnie, rozszerzone użycie z dowolnym narzędziem jest lepiej wykonywane przy użyciu odpowiedniej, jednofunkcyjnej wersji tego narzędzia.

Szybkie naprawy

Jednak w przypadku szybkich napraw i „eksploracyjnego demontażu” uszkodzonego lub źle działającego sprzętu, dobrym wyborem będzie narzędzie wielofunkcyjne. Jeśli czujemy się komfortowo i chętnie korzystamy z pomocy zewnętrznej w przypadku nieuniknionych awarii mechanicznych, nadal zalecamy rozważenie narzędzia wielofunkcyjnego.

Niewielkie narzędzie na pęku kluczy, może być stosowanych codziennie, nawet przez najbardziej niezdarnych użytkowników. Jeśli wybierzemy narzędzie w pełnym rozmiarze, zastanówmy się, jak często i gdzie będziesz je nosić.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *