Małżeństwa z długoletnim stażem to dzisiaj rzadkość. Dlaczego tak się dzieje? Poniekąd przed lenistwo. Jeżeli występuje kryzys, ludzie nie starają się tego naprawić. Żyjemy w takich czasach, że pewne osoby wolą coś wywalić na śmietnik, niż podjąć się naprawy. Tyczy się to nie tylko rzeczy materialnych, ale także związków. Co można w takim razie zrobić?

Na przekór wszystkim

Kryzys w małżeństwie nie jest niczym wstydliwym. To rzecz jak najbardziej normalna. Prawdziwym bohaterem jest ta osoba (osoby), które są w stanie przyznać się do tego. Potem wystarczy odrobina chęci, aby to naprawić i można działać.

Czy od razu trzeba udać się do mediatora, który pomoże zwalczyć kryzys w małżeństwie?

Czy od razu będzie potrzebny psycholog, który zaprosi na terapię dla par? Niekoniecznie. Okazać się może, że pomoc dla par znajdujących się w kryzysie może kryć się w małym, niepozornie wyglądającym pudełku. Taką pomocą jest gra małżeńska dla par, która jest w stanie odkryć, w czym tak naprawdę tkwi problem.

Nie jest to gwarancja sukcesu, bowiem wszystko zależne jest od tego, w jak głębokim kryzysie jest dany związek (niekoniecznie tylko małżeństwa), ale zawsze warto próbować. Na przekór wszystkim osobom, które dany związek spisały już na straty.

Miłość Ci wszystko wybaczy

Kryzys w małżeństwie pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Czasem człowiek żyje w przekonaniu, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, a prawda jest zupełnie inna. Nie ma się przed nią co bronić i dalej się oszukiwać. Należy walczyć, jeżeli tkwi w nas choć odrobina nadziei na to, że jeszcze może być dobrze.

Pomocna w tym będzie wspomniana już wyżej gra dla par. Na początku wiele osób podchodzi do niej w sposób nieufny – w szczególności, jeżeli kryzys jest bardzo głęboki. Ale dlaczego nie można zaryzykować? Spróbować? Powalczyć?

Dzięki temu można na nowo odkryć miłość w sobie do drugiego człowieka, która jest tak cennym darem. Lepiej żyć z drugim, ukochanym człowiekiem przy boku niż brać się za wszystko w pojedynkę. Nie ma nic lepszego niż wsparcie drugiego człowieka. To dla niego warto pokonać nawet najcięższy kryzys w małżeństwie.

Przeczytaj więcej na: www.pudelkodlapar.pl/kryzys-w-malzenstwie


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *