Świat muzyki zdążył przejść już ewolucję od skomplikowanych aranżacji klasycznych, w których największe znaczenie miały raczej środkowe i wyższe pasma częstotliwości, do mody na muzykę taneczną, z które wyewoluowało wiele różnych gatunków. W każdym z nich, włączając w to muzykę popularną, już od okolic lat 50′ kluczową rolę odgrywają gitary basowe ze swoim ciężkim, ciepłym brzmieniem, spajającym utwory w całość.

Gitara klasyczna, elektryczna, basowa — czym się różnią?

Gitarę basową od elektrycznej odróżnia właściwie pasmo częstotliwości odgrywane przez te instrumenty. Co za tym idzie, gitara basowa ma nieco mniej strun niż te przeznaczone do grania częstotliwości zlokalizowanych w środkowym i wysokim paśmie. Basiści wiedzą też, że gra się na nich nieco inaczej, niekiedy trudniej, a rola „faceta od basu” jest od dawien dawna niedoceniana.

Publiczność, skupiona na wokaliście i głównym gitarzyście, rzadko zwraca uwagę na fakt, iż to basista wraz z perkusistą trzymają utwór w jednym kawałku i zachęcają ją do zabawy.

Mimo iż niedoceniony, gitara basowa to instrument przyciągający jak magnes swoim ciemnym, ciężkim brzmieniem. Z tego powodu, wiele osób jest zainteresowanych kupnem gitary basowej — wliczając w to tych, którzy planują dogrywać żywe linie basów do utworów komponowanych w większości w środowisku wirtualnym. Istnieje wiele dobrych sklepów muzycznych, w których nabędziemy wysokiej klasy gitarę basową.

Jednym z nich z pewnością jest: www.music-shop.pl/pol_m_Instrumenty-muzyczne_Gitary_Basowe-366.html. Przed zakupem sprzętu, należy jednak zapoznać się z szeroką ofertą tak, by wybrać najkorzystniejszą z nich.

Kupujemy gitarę basową — na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, powinniśmy zapoznać się z dostępnymi w internecie testami podobnych instrumentów i sporządzić listę modeli, którymi możemy być zainteresowani. Pozwoli nam to uniknąć rozczarowań wynikających z niedopatrzeń.

Następnie, możemy wybrać sklep z gitarami basowymi, na przykład ten, do którego link dostępny jest w poprzednim akapicie i dokonać zakupu. Możemy również poprosić sprzedawców o zarekomendowanie sprzętu najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom. Ci z pewnością chętnie udzielą nam potrzebnej porady.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *