Wielu świeżo upieczonych rodziców staje przed koniecznością zakupu wózka dla swojego dziecka. Podstawową kwestią, którą muszą rozważyć jest to, czy zdecydują się na wózek 2w1 czy też będą osobno kupować wózek głęboki, a następnie spacerówkę. Obecnie coraz więcej rodziców decyduje się na zakup wózka 2w1.

Czym jest wózek dziecięcy 2w1?

Wózek dziecięcy 2w1 to zestaw składający się z gondoli, siedziska do spacerówki oraz stelaża, do którego można zamontować zarówno gondolę jak i siedzisko. Póki dziecko jest malutkie i nie siada jeszcze samodzielnie, rodzice korzystają z wózka głębokiego (gondoli), a gdy dziecko podrośnie i zacznie siadać, wówczas zamieniają gondolę na siedzisko.

Wózek 2w1 i jego zalety

Wózki 2w1 mają wiele różnych zalet. Przede wszystkim decydując się na zakup takiego wózka rodzice za jednym razem kupują wózek, który starczy dziecku na długo. W przypadku zakupu samej gondoli już po kilku miesiącach rodzice po raz kolejny staną przed wyborem i zakupem wózka. W ten sposób kupując wózek 2w1 rodzice oszczędzają czas i często pieniądze.

Dodatkowo czasami ciężko jest określić moment, kiedy dziecko jest gotowe na przejście z gondoli do spacerówki. Mając wózek 2 w 1 nie jest to żaden problem. Jeśli okaże się, że za wcześnie podjęto decyzję o zmianie, to zawsze można z łatwością wrócić do gondoli. Wypięcie ze stelaża siedziska i zamontowanie gondoli, to kwestia kilku sekund. W przypadku osobnego wózka jest to o tyle trudniejsze, że powoduje konieczność jednoczesnego posiadania przez jakiś czas dwóch różnych wózków, a nie każdy ma w mieszkaniu tyle miejsca, żeby ich przechowywanie nie sprawiało mu problemu.

Wózki 2w1 często są również znacznie solidniej wykonane, z uwagi na to, że muszą starczyć na dłuższy okres. Są wyposażone w dobre amortyzatory oraz hamulce, mają duże koła, dzięki którym wózek dobrze sobie radzi w każdych warunkach. Są wygodne dla dziecka i komfortowe w prowadzeniu dla rodzica. Mogą być one nieco cięższe, ale jeśli nie występuje konieczność pokonywania codziennie kilku pięter po schodach z wózkiem, to nie powinno być to żadnym problemem.

Dużo osób, które zdecydowały się na zakup tego typu wózka bardzo chwali sobie to rozwiązanie i poleca je kolejnym rodzicom.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *