Pojawienie się nowego człowieka na świecie to wielki przełom w życiu świeżo upieczonych rodziców. Szczególnie wtedy, kiedy jest to pierwsze dziecko. Przygotowując się na ten wielki dzień, młodzi rodzice mogą zwariować przy kompletowaniu wyprawki dla noworodka. Sklepy z artykułami dziecięcymi oferują mnóstwo akcesoriów, jednak w praktyce nie wszystko okazuje się niezbędne. Przeglądając oferty sklepów i przy okazji robienia zakupów, warto zaopatrzyć się w produkty, które przydadzą się także w pierwszym roku życia dziecka. 

Butelki dla niemowląt, kubki, bidony w wyprawce dla dzieci

Oprócz ubranek niemowlęcych, w wyprawce noworodka powinny się znaleźć akcesoria, które ułatwią rodzicom opiekę nad nim. Młoda mama powinna mieć w zapasie butelki dla niemowląt. Przydadzą się nie tylko dzieciom karmionym mlekiem modyfikowanym, ale także tym karmionym piersią.

Młoda mama może używać butelki dla niemowląt w sytuacji, gdy potrzebuje wyjść na dłużej z domu bez zabierania ze sobą maluszka. Wtedy dziecko może nakarmić odciągniętym mlekiem matki, tata lub babcia. W sklepach dostępne są butelki antykolkowe, które minimalizują prawdopodobieństwo wystąpienia kolki u malucha.

Nauka picia wody

Rozszerzanie diety malucha jest bardzo ważnym etapem jego rozwoju. Podczas posiłków podaje się dzieciom także wodę do picia. Kształtowanie nawyku picia wody u dzieci jest niezwykle istotne.

Woda nawadnia organizm, przyspiesza procesy trawienne i reguluje gospodarkę wodno-elektrolitową. Według specjalistów do nauki picia wody wykorzystujemy kubki dziecięce. Podczas picia z kubeczka otwartego maluch uczy się pić płyn z czegoś innego niż pierś matki. Kubki dziecięce sprawdzą się przy podawaniu zupy, np. rosołu.

Bidony dla dzieci

Kiedy dziecko posiądzie umiejętność picia z kubka, warto rozejrzeć się za kubkiem, który przyda się podczas podróży, spaceru, czy wizyty u znajomych. Bidony dla dzieci cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców.

Wybierając bidony dla dzieci, należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany, czy plastik nie zawiera szkodliwego BPA. Dodatkowo powinien być lekki, aby dziecko bez problemu mogło po niego sięgać. Ceny bidonów nie należą do najniższych, ale dobrej jakości produkt posłuży nawet kilka lat.

Akcesoria do picia dla dzieci znajdziesz w sklepie: https://www.marko-baby.pl/butelki-kubki-bidony-smoczki,217,produkty.html


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *