Karmienie niemowlaka może początkowo okazać się stresującym zadaniem. By ułatwić ten proces, zarówno maluszkowi jak i rodzicowi, warto sięgnąć po butelkę ze specjalnym systemem antykolkowym. Nie tylko dostarczy ona najważniejszych wartości odżywczych, ale także zapobiegnie powstawaniu bolesnej kolki. Czym więc jest butelka do karmienia antykolkowa?

Antykolkowa butelka do karmienia – jak działa?

Z pozoru podobna do innych, antykolkowa butelka do karmienia zaopatrzona jest w specjalny, zaawansowany system odpowietrzania.

U podstawy ustnika zamontowano dwa otwory wentylacyjne, które odprowadzają powietrze. Otwory zapewniają wyrównanie ciśnień wewnątrz i na zewnątrz butelki. Podczas ssania, do przewodu pokarmowego dziecka nie dostają się pęcherzyki powietrza, a więc ryzyko kolki zostaje zminimalizowane.

Butelka do karmienia antykolkowa – zalety

Butelka to połączenie prostoty i funkcjonalności w jednym. Do jej głównych zalet można zaliczyć:

  • zmniejszenie ryzyka powstania kolki,
  • spokojniejszy proces karmienia,
  • kształt przypominający pierś mamy,
  • ułatwienie karmienia dzięki wklęsłej podstawie butelki, która nadaje się do trzymania przez większego maluszka,
  • możliwość demontażu butelki na części w trakcie mycia.

Przechowywanie pokarmu

Dzięki specjalnemu kształtowi, nie tylko proces karmienia, ale także przechowywania jest znacznie ułatwiony. Wklęsła podstawa umożliwia przechowywanie pokarmu w lodówce, ograniczając ilość zajętego miejsca. Butelki bowiem można z łatwością ułożyć jedna na drugiej.

Antykolkowa butelka nadaje się także do podgrzewania oraz czyszczenia w zmywarce. Dzięki temu, że mleko matki rozprzestrzenia się po butelce cienką warstwą proces podgrzewania pokarmu jest krótszy, a zastosowana temperatura może być niższa niż w przypadku klasycznych butelek.

Należy pamiętać, że zbyt wysoka temperatura wpływa negatywnie na jakość pokarmu, zmniejszając ilość składników odżywczych! Wybór antykolkowej butelki do karmienia zapewnia więc maluszkowi to, co dla jego zdrowia niezwykle ważne.

Kierując się wyborem butelki dla niemowlaka, warto zadbać o bezpieczeństwo i jakość produktu. Oferowanie maluszkowi stabilnego rozwoju i spokojnego startu w życie to najlepsze co można dla niego zrobić. Zadbaj więc by proces karmienia był wspaniałą chwilą dla ciebie i twojego potomka z antykolkową butelką Nanobebe.

Czytaj więcej na: https://www.nanobebe.pl/butelka


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *