Wielu z nas ma dzisiaj problem ze swoim uzębieniem, co oczywiście nikogo w większym stopniu dziwić nie może. Zauważmy też, że większość może liczyć tutaj na pomoc profesjonalistów, jakich znajdziemy rzecz jasna w gabinetach stomatologicznych, a tych przecież na terenie naszego kraju nie brakuje. Skoro tak zastanówmy się też, jakim procesem jest ścieranie zębów oraz bruksizm i co można z tym zrobić.

Nie jest to może przypadłość spotykana bardzo często, ale jednak warto pochylić się nad nią nieco niżej. Czym jest więc bruksizm? Leczenie takiej przypadłości nie musi być wcale skomplikowane. Jak więc pozbyć się takiego problemu?

Zacznijmy od tego, że ścieranie zębów może mieć bardzo różne podłoże. Często powodem jest tutaj żucie na przykład gumy. Wówczas ścieranie zębów jest procesem fizjologicznym i czymś całkowicie normalnym. Niemniej jednak problemem może być też nasze zachowanie i działanie zupełnie nieświadome. Tak więc ze ścieraniem zębów będziemy mieć do czynienia, kiedy zęby zaciskamy czy też nimi zgrzytamy w czasie snu, bo to wszystko właśnie to objawy schorzenia zwanego bruksizm. Leczenie także może mieć kilka różnych wersji.

Bardzo często specjalistyczne leczenie bruksizmu nie jest tutaj jednak konieczne. Niekiedy wystarczająca będzie zmiana nawyków, choć nie zawsze ma to miejsce. Zdarza się, że problem ma podłoże psychiczne i wiąże się ze stresem. Wówczas nie wolno zapomnieć o jakichś lekach uspokajających, które nas uspokoją i sprawią, że nie będziemy zgrzytać zębami. Na pewno warto się w takiej sytuacji skontaktować ze specjalistą. To podstawa.

W mieście Wrocław specjalistę z zakresu leczenia bruksizmu znajdziecie w Klinice Stomatologicznej Artident.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *